Czym jest SEO? Przewodnik po optymalizacji pod kątem wyszukiwarek

Rankingi w wyszukiwarkach to gra typu winner-takes-all. Trzy najlepsze wyniki mają współczynnik klikalności 30% – 10%; według pozycji dziewiątej, która spadła do zaledwie 2%. Jeśli Twoja witryna nie pojawia się na pierwszej stronie dla odpowiednich wyszukiwanych terminów, nie osiąga pełnego potencjału.

To miejsce, w którym pojawia się optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO).

Co to jest search engine optimization (SEO)?

SEO to ogólny termin obejmujący wszystko, co marki robią, aby uzyskać organiczny ruch z wyszukiwarek do ich stron internetowych. SEO obejmuje aspekty techniczne, takie jak architektura witryny, a także bardziej pomysłowe elementy, takie jak tworzenie treści i doświadczenie użytkownika.

Brzmi stosunkowo prosto. Ale SEO jest ruchomym celem, nawet dla doświadczonych marketerów cyfrowych. Mity obfitują, algorytmy zmieniają się, a taktyka SEO, która raz zadziałała, może nagle dać ci karę. Aby zoptymalizować witrynę, potrzebujesz głębokiej wiedzy o tym, jak "myślą" Wyszukiwarki, a także o tym, jak prawdziwi ludzie myślą i reagują na Twoje treści internetowe. Ta mieszanka użyteczności, architektury witryny i tworzenia treści sprawia, że optymalizacja pod kątem wyszukiwarek wygląda jak hybryda.

Jak Działają Wyszukiwarki

Tylko Google obsługuje ponad 3,5 miliarda wyszukiwań dziennie. Wyszukiwarka przeszukuje szacowane strony internetowe 1.9 B na świecie, zwracając odpowiednie wyniki w mniej niż 0.5 sekundy. Co się dzieje za kulisami?

Aby zwrócić odpowiednie wyniki, wyszukiwarka musi zrobić trzy rzeczy:

Tworzenie listy lub indeksu stron w sieci

Uzyskaj natychmiastowy dostęp do tej listy

Zdecyduj, które strony są odpowiednie dla każdego wyszukiwania

W świecie SEO proces ten jest zwykle opisywany jako indeksowanie i indeksowanie.

Indeksowanie i indeksowanie

Sieć składa się z stale powiększającej się masy stron połączonych linkami. Wyszukiwarki muszą znaleźć te strony, zrozumieć, co na nich jest i przechowywać je w ogromnej Hordzie danych znanej jako indeks.

Aby to zrobić, używają botów—znanych jako pająki lub gąsienice—do skanowania sieci w poszukiwaniu hostowanych domen. Crawlery zapisują listę wszystkich serwerów, które znajdują i hostowanych na nich stron internetowych. Następnie systematycznie odwiedzają każdą stronę internetową i "indeksują" ją w poszukiwaniu informacji, rejestrując rodzaje treści (tekst, wideo, JavaScript itp.), oraz liczba stron. Na koniec używają znaczników kodu, takich jak href I SRC, aby wykryć linki do innych stron, które następnie dodają do listy witryn do indeksowania. Dzięki temu pająki mogą splotać coraz większą sieć indeksowanych stron, przeskakując ze strony na stronę i dodając je do indeksu.

Wyszukiwarki przechowują te informacje w ogromnych fizycznych bazach danych, z których przywołują dane za każdym razem, gdy ktoś dokonuje wyszukiwania. Google ma centra danych rozmieszczone na całym świecie; ich Mamut centrum w Pryor Creek, Oklahoma, ma szacunkową 980,000 stóp kwadratowych. Ta sieć pozwala Google na przechowywanie miliardów stron na wielu komputerach.

Wyszukiwarki indeksują i indeksują w sposób ciągły, śledząc nowo dodane strony, usunięte strony, nowe linki i świeżą zawartość. Gdy dana osoba wykonuje wyszukiwanie, wyszukiwarka ma w pełni zaktualizowany indeks miliardów możliwych odpowiedzi gotowych do dostarczenia wyszukiwarce.

Wszystko, co pozostaje do zrobienia, to uszeregowanie tych wyników według ich trafności i jakości.

Jak Wyszukiwarki oceniają odpowiednie wyniki

Jeśli wyszukiwany termin zwraca setki tysięcy wyników, w jaki sposób wyszukiwarka decyduje o najlepszej kolejności wyświetlania ich wyszukiwarce?

wyniki wyszukiwania

Określenie odpowiednich wyników nie jest wykonywane przez zespół ludzi w siedzibie Wyszukiwarki. Zamiast tego silniki używają algorytmów (równań matematycznych i reguł), aby zrozumieć intencje wyszukiwarek, znaleźć odpowiednie wyniki, a następnie uszeregować te wyniki na podstawie autorytetu i popularności.

W celu zatrzymania black-hat SEO, Wyszukiwarki słyną z niechęci do ujawniania, jak działają ich algorytmy rankingowe. To powiedziawszy, marketerzy wyszukiwania wiedzą, że decyzje algorytmiczne są oparte na ponad czynnikach 200, W tym następujących:

Typ treści: Wyszukiwarki szukają różnych rodzajów treści, od filmów i obrazów po wiadomości. Wyszukiwarki priorytetyzują różne rodzaje treści w oparciu o intencje.

Jakość treści: Wyszukiwarki traktują priorytetowo użyteczne i informacyjne treści. Są to środki subiektywne, ale specjaliści SEO zazwyczaj biorą to za treść, która jest dokładna, oryginalna, obiektywna i zorientowana na rozwiązanie.

Świeżość treści: Wyszukiwarki pokazują wyszukiwarkom najnowsze wyniki, zrównoważone na tle innych czynników rankingowych. Tak więc, z dwóch kawałków uznanych za równej jakości przez algorytm, najnowszy kawałek prawdopodobnie pojawi się pierwszy.

Popularność strony: Google nadal używa wariantu oryginalnego algorytmu PageRank z Lat 90., który ocenia jakość strony na podstawie liczby linków do niej wskazujących i jakości tych linków.

Jakość strony internetowej: kiepska jakość, spamowe strony internetowe są obniżane w rankingach przez wyszukiwarki (więcej na ten temat poniżej).

Język: nie każdy szuka po angielsku. Wyszukiwarki traktują priorytetowo wyniki w tym samym języku, co wyszukiwany termin.

Lokalizacja: wiele wyszukiwań jest lokalnych( np. "restauracje w pobliżu mnie"); Wyszukiwarki rozumieją to i ustalają priorytety lokalnych wyników, gdy jest to właściwe.

Pamiętając o tych czynnikach, marketerzy mogą tworzyć treści, które częściej można znaleźć i uszeregować według wyszukiwarek.

Rodzaje funkcji strony wyników wyszukiwania (SERP)

W pierwszych dniach Wyszukiwania wyniki były przedstawiane jako prosta lista opisowych fragmentów i linków, jak widzieliśmy na poprzednim obrazku. W ciągu ostatnich kilku lat te standardowe wyniki zostały uzupełnione o funkcje SERP, wzbogacone wyniki, które zawierają obrazy i informacje uzupełniające. Na przykład, gdy szukamy Philz Coffee New England Patriots, wynik funkcji zawiera dodatkowe informacje, które mogą zainteresować wyszukiwarkę:

Panel wiedzy philz coffee

Nie możesz zagwarantować, że Twoja witryna otrzyma dodatkowe funkcje SERP, ale możesz zwiększyć swoje szanse poprzez:

Tworzenie struktury witryny, która ma sens zarówno dla wyszukiwarek, jak i użytkowników.

Strukturyzacja treści na stronie w taki sposób, aby można ją było skanować zarówno dla wyszukiwarek, jak i użytkowników.

Wykorzystanie znaczników schematu lub ustrukturyzowanego kodu, który pomaga gąsienicom lepiej zrozumieć witrynę.

Do najczęstszych organicznych cech SERP należą następujące:

Rich Snippet: dodatkowy komponent wizualny w tradycyjnym wyniku (np. gwiazdki recenzji dla listy restauracji). bogaty fragment przepisu

Wyróżniony fragment: wyróżniony blok na górze strony wyników wyszukiwania, często z podsumowaną odpowiedzią na zapytanie i linkiem do źródłowego adresu URL.

Ludzie zadają również: znane również jako pytania pokrewne, są to blok rozszerzalnych pytań powiązanych zadawanych przez wyszukiwarek. ludzie też pytają

Karty wiedzy: panele ułożone w prawo pokazujące kluczowe informacje o wyszukiwanym terminie. Przykład kawy Philz z góry pokazuje panel wiedzy z ich logo, informacjami o firmie i profilami społecznościowymi.

Pakiety obrazów (karuzele): poziomy rząd linków do obrazów, pojawiający się w przypadku wyszukiwań, w których użyteczna jest zawartość wizualna. Karuzela w poszukiwaniu

Natychmiastowe odpowiedzi: te wyniki pojawiają się, gdy Google może dać szybką odpowiedź na zapytanie Wyszukiwarki, jak podczas wyszukiwania pogody, gdzie jesteś teraz. W przeciwieństwie do wyróżnionych fragmentów, nie ma linku do żadnej strony źródłowej. błyskawiczne odpowiedzi w poszukiwaniu

Jedzenie na wynos dla marketerów w wyszukiwarkach

Wyszukiwarki priorytetowo zwracają odpowiednie, wysokiej jakości treści oparte na słowach używanych przez osoby szukające informacji w Internecie. Robią to, indeksując wszystkie strony, które mogą znaleźć, budując algorytmy wokół trafności i prezentując wyniki na różne sposoby, które są najbardziej istotne dla intencji wyszukiwania.

Dzięki zrozumieniu, w jaki sposób Wyszukiwarki znajdują i oceniają strony internetowe, jesteś lepiej przygotowany do tworzenia witryn, które zajmują wyższą pozycję i uzyskują większy ruch. Aby to zrobić, potrzebujesz strategii opartej na trzech rodzajach SEO: technicznym, na stronie i poza stroną.

Czym jest techniczne SEO?

Techniczne SEO-Sztuka optymalizacji witryny do indeksowania i indeksowania - jest ważnym krokiem w uzyskaniu witryny do rangi. Zbuduj witrynę na chwiejnych fundamentach technicznych, a prawdopodobnie nie zobaczysz wyników, bez względu na to, jak wysokiej jakości są treści na stronie. Dzieje się tak dlatego, że strony internetowe muszą być skonstruowane w sposób, który umożliwia crawlerom dostęp i "zrozumienie" treści.

Techniczne SEO nie ma nic wspólnego z tworzeniem treści, strategiami budowania linków lub promocją treści. Zamiast tego koncentruje się na architekturze i infrastrukturze witryny. Ponieważ wyszukiwarki stają się bardziej "inteligentne", najlepsze praktyki techniczne SEO muszą się dostosować i stać się bardziej wyrafinowane, aby dopasować. To powiedziawszy, istnieje kilka podstawowych stałych technicznego SEO do wzięcia na pokład.

Hierarchia i struktura URL

Ważne jest, aby zdefiniować strukturę adresów URL całej witryny, która jest dostępna dla robotów indeksujących i przydatna dla użytkowników. Nie oznacza to, że musisz mapować każdą stronę, którą kiedykolwiek będzie miała twoja witryna; byłoby to niemożliwe. Oznacza to jednak zdefiniowanie logicznego przepływu adresów URL, przejście z domeny do kategorii do podkategorii. Nowe strony mogą być umieszczane w tej hierarchii po utworzeniu.

struktura url

Strony internetowe, które pomijają ten krok, kończą się masą kontrintuicyjnych subdomen i "stron osieroconych" bez wewnętrznych linków. To nie jest koszmar tylko dla użytkowników; myli również crawlery i sprawia, że są bardziej skłonni zrezygnować z indeksowania strony.

Na poziomie szczegółowym adresy URL przyjazne dla SEO powinny być skonstruowane w sposób opisujący zawartość strony zarówno dla robotów indeksujących, jak i dla użytkowników. Oznacza to włączenie kluczowych terminów wyszukiwania tak blisko domeny głównej, jak to możliwe i zachowanie długości adresu URL do 60 znaków lub 512 pikseli. Jeśli dobrze zoptymalizowane adresy URL działają jako pozytywny czynnik rankingowy dla robotów indeksujących i motywują użytkowników do klikania.

Szybkość strony

Im szybciej ładuje się strona internetowa, tym lepiej dla rankingów w wyszukiwarkach. Jest to oparte na preferencjach użytkowników do błyskawicznego ładowania: 40% wyszukiwarek porzuca stronę, która trwa dłużej niż trzy sekundy. VF6jCD5tMXG3AhZ5